Srebrny dealer WAPRO Partner InsERT


Kierunki rozwoju

separator

Wirtualizacja serwerów VMWare, Hyper-V. Dlaczego warto?

Najnowsze technologie pozwalają na lepsze wykorzystanie zasobów sprzętowych w serwerowni oraz efektywniejsze zarządzanie obciążeniem sprzętu poprzez wirtualizację maszyn.

Zalety wirtualizacji:

  • pozwala zminimalizować środowisko fizyczne
  • umożliwia dynamiczne równoważenie obciążenia zasobów sprzętowych
  • umożliwia separację usług poprzez dedykowane systemy w obrębie jednej maszyny fizycznej
  • pozwala szybko przenosić całe systemy operacyjne pomiędzy serwerami sprzętowymi
  • umożliwia łatwe wykonywanie backup'ów systemów

Naszym zdaniem debata w kwestii wyższości jednego rozwiązania nad drugim jest niezasadna. Uważamy, że zarówno VMWare jak i Hyper-V mają swoje zalety. Wykorzystujemy u Klientów obydwa rozwiązania w zależności od potrzeb oraz infrastruktury.

 

SQL - w jakim zakresie jest nam potrzebny?

Wszystkie firmy wykorzystują systemy bazodanowe. Najczęściej korzystając ze swoich danych nie wiedzą, że ich programy komunikują się z bazą danych za pomocą języka SQL. Wszystko pięknie, ale do czego jest nam ten język potrzebny? Bardzo często jest tak, że Prezes potrzebuje raporty, których nasz system nie ma gotowych, ale dla Prezesa to nie jest argument bo wszystkie dane do takiego zestawienia w systemie są. Możemy oczywiście tworzyć tabelki w Excel'u, tylko po co. Skoro bardzo szybko można takie zestawienie wydobyć z naszej bazy danych, a jeśli jeszcze ma to być zestawienie cyklicznie powtarzające się, to już w ogóle nie ma nad czym się zastanawiać. SQL jest odpowiedzią. Jedno zapytanie do bazy danych może zaoszczędzić nam wielu godzin mozolnej pracy. W tego typu kwestiach pomagamy naszym Klientom, niezależnie od tego czy jest to baza danych Microsoft SQL, Oracle, Firebird, mySQL, czy inna.

Bezpieczeństwo IT

Dział handlowy:
mail:
tel: 25 758 15 14
Adres biura:
ul. Piłsudskiego 33 lok. C
05-300 Mińsk Mazowiecki
Bezpieczeństwo IT